Jazyková mutace k webu

Máte web a chcete expandovat do zahraničí? Přichází vhodná chvíle pro nastavení jazykových mutací, které zajistí, že vám porozumí i zákazníci v zahraničí.   

Proč je dobré mít vícejazyčný web?

Zejména pro firmy, které chtějí uspět nejen na českém trhu, jsou jazykové mutace příležitostí, jak se dostat k zahraničním zákazníkům ještě blíže. Nabízí se zde možnost využít jednoduchých automatických překladačů. Nenechte se ale zmást. Jejich překlady často nejsou kvalitní, přináší nejasné formulace, což by mohlo vést například k opuštění webu potenciálních zahraničních zákazníků. 

Proto doporučujeme nastavit jazykové mutace. A co umí? Zabezpečí překlad webu do dalších jazyků, kde bude obsah odpovídat původnímu jazyku v přesném znění (například z české verze do anglické). 

Výhodou přidání jazykových mutací na vaše stránky je jedna jediná administrace, pod kterou lze spravovat dokonce několik jazyků najednou. 

Co je dobré si promyslet?

  • Jaké jazykové mutace  budou a jaký jazyk bude výchozí (např. CZ výchozí a navíc EN a DE – více jazyků zvyšuje cenu)?
  • Jaká bude URL adresa jazykových mutací (např. za lomítkem mravenci.cz/en/ nebo na samostatných doménách (např. mravenci.com, mravenci.de) ?
  • Kdo bude zajištovat překlady (my / klient či agentura) ? 
  • Kdo bude plnit překlady (plnění od nás není v ceně jazykových mutací) ?
  • Budete potřebovat zajistit školení jak plnit překlady (školení není v ceně jazykových mutací) ?
  • Jaké mají jazykové mutace odlišnosti od originálu (např. žádné, obsah je stejný 1:1, nebo např. konkrétní stránky v mutacích mají jiné rozložení oproti originálu) ?
  • Jak zobrazíme přepínač jazykových mutací (například vlaječky hranaté, vlaječky kulaté, slovní název, zkratka EN, nebo kombinace jako vlaječka + název) ?
  • Kde zobrazíme přepínač jazyků? Standardně v hlavičce na konci menu a na telefonu schované v menu také na konci.

Cena

Cena za nasazení jazykových mutací se pohybuje od  5 000 Kč pro 1 mutaci, přitom také záleží na složitosti daného webu.

Jak dále postupovat?

Promyslete si, kolik a jaké jazykové mutace budete chtít a napište nám. Následně vás kontaktuje někdo z našich konzultantů a projde s vámi vše potřebné. 

Nechte starosti s onlinem na nás a věnujte
se tomu, v čem jste dobří.