Kariéra v online
začíná v Mraveništi

Víš, že mravenci.cz jsou mladším “bráchou”
ANT studia
? I naší vizí je pomáhat prodávat online, ale máme jiné klienty a produktově orientovaný přístup. Přečti si o nás něco víc, poznej, jak to u nás v Mraveništi chodí a zda by Tě lákalo přidat se k nám do týmu.

Máš zkušenosti s online?

Ve svém oboru máš zkušenosti, ale toužíš po větší pestrosti a rozmanitosti své práce?
Máš rád přesahy mezi obory?
Láká Tě myšlenka na to, že pomáháš menším lokálním klientům?

Dobrá zpráva! Hledáme právě Tebe!

Mrkni na to, jací Mravenci nám na pracovních židlích aktuálně chybějí. Pozornost ale věnuj i činnostem, které u nás v Mraveništi najdou největší uplatnění. Najdeš se tam?

Nemáš zkušenosti s online? Nevadí!

Věříš online oboru? Máš obecné schopnosti, jako např. empatii, logiku, smysl pro detail, týmovost, nadšení do smysluplné práce, umíš dotahovat věci do konce, rád se profesně i osobně posouváš?

Další dobrá zpráva! Tak u nás máš šanci i bez praxe!

Ideální bude, když se nejdříve zúčastníš stáže, která Ti dá vhled do všech oblastí napříč online světem. Naučí Tě základům, které u nás dále využiješ a prohloubíš.

Proč si vybrat mravenci.cz?

Rozhoduješ se, zda je Mraveniště pro Tebe to „pravé ořechové“? Nabízíme Ti několik důvodů, proč je fajn být naší součástí. No, posuď sám:

 • Jedeme ve 4 denním pracovním režimu! Nevěříme, že člověk může sedět u počítače 8 hodin denně 5 dnů v týdnu, pomáhat klientům a být zároveň zdravý a opravdu šťastný. Proto jsme jako první agentura v kraji přešli na 4 denní pracovní týden. O volném dnu se rozvíjíme, cestujeme, trávíme čas s blízkými. Zkrátka si užíváme a žijeme. Věříme, že by sis s dnem volna navíc dokázal/a poradit i Ty. 🙂
 • Děláme na ucelenějších projektech menších klientů. Jak jsme schopni klientům pomoci, se dozvíš v sekci O násKlienty navíc poznáš osobně a rychleji uvidíš dopady své práce na jejich výsledky. Budeš reálně pomáhat a posouvat jejich podnikání. A to je fajn, ne?
 • Máš budoucnost práce v ANT studiu. V mravenci.cz získáš zkušenosti a potřebné skills, které postupně využiješ na projektech „většího bráchy“ – největší agentury tady na západě!
 • Je to u nás fajn! Máme menší mravenčí kolektiv, takže je to u nás i osobnější a se všemi z týmu se budeš dobře znát. Jsme fajn parta lidí, kterou online baví. Máme fajn Kapitána, parádní zázemí a pohodovou firemní kulturu. U nás se pondělků nebudeš děsit!

Jaké činnosti najdou v Mraveništi uplatnění?

 • Zejména menší klienti potřebují vědět, kde a jak začít a ocení zajímavé nápady.
 • Staráme se o SEO, PPC, sociální sítě, e-mailing a mnoho dalšího.
 • Obsah je zcela zásadní. Fotíme, tvoříme videa, hrajeme si s grafikou a šviháme texty.
 • Tvoříme weby, řešíme jejich UX a děláme vše pro to, aby web sloužil tak, jak má.
 • Kódujeme se znalostí platforem Shoptet, WordPress a dalších.
 • Kouzlíme v  PHP / JS se znalostí platforem Shoptet a WordPress.
 • Baví nás čísla a čtení v nich. A Google Analytics nám to umožňuje! Pracujeme ale i s Hotjar a podobně.

Koho aktuálně hledáme?

Prodávej to, co skutečně pomáhá, co má budoucnost a co klienti opravdu chtějí a potřebují pro své podnikání. Prodávej naše produkty a pomáhej tak zejména menším klientům.

Baví tě komunikovat a strategicky přemýšlet? Co dalšího bys měl zvládat, jestliže budeš hrát za náš tým?

 1. Přijímám a rychle a proklientsky reaguji na poptávky. Poznám, kdo je mravenčí klient a nemravenčího klienta umím předat.
 2. Znám a prezentuji mravenčí produkty. Jsem schopen jednoduše a srozumitelně prezentovat (nejen po telefonu) naše produkty jako řešení potřeb a komunikovat jejich celkový přínos.
 3. Validuji potřeby vůči nákladům a přínosům. Validuji potřeby klienta s mravenčími produkty a rozhoduji o jejich použití ve správném pořadí s ohledem na situaci klienta. Dále získávám podklady pro nabídky: GA, GSC, ADS přístupy, CMS přístupy a další.
 4. Získávám podklady a zadávám úkoly. Na základě objednávek klienta získávám podklady a zadávám realizátorům úkoly podle šablonových úkolů. Šablonové úkoly zároveň aktivně pomáhám zlepšovat.
 5. Realizuji. Jako „čistokrevný“ konzultant realizuji hlavně kroky spojené s přípravou podkladů (umístění na drive, kompletace). Věnuji se taky administrativním úkonům (webhosting, fakturace, maily) a návrhům (rozložení stránek, struktury podle informací od klienta) a dalšímu.
 6. Analyzuji. Umím číst údaje ze základních nástrojů (GA, GSC, Collabim, ADS) a na základě těchto kroků doporučovat naše produkty. Poznám, které marketingové výdaje klientovi nic nepřináší a umím mu to srozumitelně vysvětlit.
 7. Jasně komunikuji. S klientem zvládám jasnou a stručnou komunikaci, která řeší jeho potřeby. Jsem hlavní osoba pro komunikaci a klient se na mě může kdykoliv obrátit. Posílám do e-mailu rekapitulaci domluvy, odkazy na produkty a jasné požadavky na klienta.
 8. Inovuji. Dávám pravidelně a strukturovaně zpětnou vazbu našemu produkťákovi. Zajímám se o zpětnou vazbu na mravenčí práci, vyhodnocuji současný stav a přicházím s nápady zvyšující naši efektivitu a přidanou hodnotu pro klienty.
 9. Tvořím nabídky. Senior tvoří ve spolupráci s produkťákem vzory nabídek. Junior dává pravidelně zpětnou vazbu seniorovi.

Chceš začít v online pod dohledem odborníků? Přihlas se na naši stáž vedenou odborníky z Mravenců i ANT studia. Pravděpodobně to bude jedno z Tvých nejlepších rozhodnutí – získáš tak potřebné vědomosti, všeobecný rozhled v online světě a slibně nastartuješ kariéru u nás v Mraveništi.

Komu se ozvat?

Máš zkušenosti a praxi

Proč máme chtít zrovna Tebe?
V tomto formuláři nám o sobě něco napiš a nalákej nás!

Nemáš zkušenosti a praxi

I tak se nám ozvi nebo zvyš své šance na úspěch tím, že se přihlásíš na naši mravenčí stáž
Těšíme se na Tebe!